loader-logo

Hindistan yeni düşük savunma standartları belirliyor

Hindistan yeni düşük savunma standartları belirliyor

"Gerçekçi olmalıyız," o not aldı. "Baştan yüzde 100 devralma olmayacak.

"Yüzde 10’luk bir mali katkı ve katılımla başlamayı düşünüyoruz."

Ancak örgüt, özellikle Malezya’da böyle bir girişim hiç yapılmamışken, karşılaştıkları zorluklar üzerinde durmak istemiyor. Onlar için bu noktada en önemli şey, taraftarlarının taraftar sahipliğini kabul etmeleridir.

"Başarılı olacağına dair kimseye söz veremeyiz," Shahmi’yi açıkladı. "Ancak hayran sahipliği kavramı denizaşırı ülkelere yabancı değil. Örneğin, İspanya’daki Barselona ve Real Madrid, sosyo  üyelik kavramını kullanırken, neredeyse tüm Bundesliga kulüplerinin çoğunluğu taraftarlarına aittir.

"Taraftar sahipliğinin, takımın son iki yıldır karşı karşıya olduğu gecikmiş ücret ödemeleri ve stadyum kullanımı gibi çıkmazlara uzun vadeli bir çözüm olduğuna inanıyoruz. Bu, saha içi ve saha dışı konuların uygun şekilde yönetilmesini gerektirir.

"Selangor hayranlarını ‘ikna etmek’ kelimesini kullanmaktan hoşlanmıyorum, çünkü yaptığımız şey aslında onları eğitmeye çalışmak. İlk yıllık genel toplantımızı gerçekleştirdik ve buna hazır olup olmadıklarını görmek amacıyla diğer destekçilerle görüştük.

"Zihniyeti değiştirmemiz gerekiyor; o kadar da değil ‘benim için ne var?’ Büyük kulüpleri, Barcelona’yı, Borrusia Dortmund’u görüyorlar ama taraftarlarının takımlara ne kadar katkıda bulunduğunu biliyorlar mı? Taraftarların, bir futbol kulübünün yükselişinin ve düşüşünün taraftarlarının katılımına ve katkılarına bağlı olduğunu anlamaları gerekir.

"Ülkede futbol yöneticileri sürekli ‘futbol milletindir’ diyorlar, taraftarlık da bu işte; bu sloganı eyleme dönüştürme girişimi."

Ancak Hafız, girişimde en önemli şeyin kooperatif tarafından planlanan parasal katkı olmadığını vurguladı. Bunun yerine taraftarların kulübün işleyişinde şeffaflık sağlamak için geleceğini söyledi.

"Dürüst olmalıyız, kulübün ihtiyaç duyduğu tüm finansmanı sağlayamayacağız. Ama bizim başlatmak istediğimiz kulüp yönetiminin ve sürdürülebilir harcamanın doğru yolu. Taraftarların takımda profesyonellik, dürüstlük ve özelleştirmeyi savunmasını istiyoruz. 

"Ayrıca, bunlar ve görünür bir hayran kitlesi, potansiyel sponsorların bir futbol kulübünde herhangi bir şey taahhüt etmeden önce güvence olarak aradıkları şeydir." o not aldı.

Ancak, en iyi idari uygulamaları başlatmanın yanı sıra, ulaşılması gereken daha somut olmayan başka bir hedefleri de vardır; 25 yaşındaki KOPSEL yönetim kurulu üyesi Suhaimi Zulkifli’ye göre, diğer taraftarların kabulünü ve katılımını sağlamak.

Zülhilmi Zainal https://images.daznservices.com/di/library/GOAL/9f/b8/kopsel_10t9j2udryl4l1f9obonr4bua9.jpg?t=-559553085&w=500&kalite=80

(l – r) KOPSEL’den Hafız, Shahmi ve Suhaimi. Fotoğraf: Zulhilmi Zainal

"Mevcut Selangor yönetimi, hayran sahipliği konusunda bizimle aynı fikirdeyse ve hayranlar, hayran sahipliğine dahil olmak istiyorsa, bunu ilk başarımız olarak sayacağız.

"Kendilerine Selangor hayranı diyen herkesin desteğine sahip olmamız zorunludur, çünkü onların desteği olmadan, herhangi bir değişiklik girişimi başarısız olacaktır. Pahang örneğini ele alalım, elbette hiçbir zaman taraftar sahibi olmayı denemediler, ancak 2016’da kulübü özelleştirmeye çalıştılar. Ancak, girişim sadece bir sezon sürdü ve ardından iptal ettiler. Neden başarısız oldu? Çünkü takımda çabaya inanmayan ve bunun başarılı olduğunu görmek istemeyenler vardı." diye belirtti.

Hafız’a göre fikre karşı direniş bazen en az bekledikleri yerden geliyor.

"Kaydımızı görüşmek için SKM’ye gittiğimizde," dedi Hafız, "Memurlardan biri bize, ‘Bunu yapmaya neden zahmet ediyorsun? Devlet fonu alan bir futbol kulübünün nesi bu kadar yanlış?’ 

"O kadar kafa karıştırıcıydı ki, duyduklarıma inanamadım! Bu zihniyet; İnisiyatifimizle kafa kafaya yüzleşmek zorunda olduğumuz değişime karşı isteksizlik."

Shahmi, girişimlerini ülkedeki son genel seçimlerle karşılaştırarak Kızıl Devler taraftarlarına cesur olmaları çağrısında bulundu.

"Elbette kulağa gerçek olamayacak kadar iyi geliyor, ancak Selangor hayranları KOPSEL’in girişimine katılmak ve başarılı olduğunu görmek için içlerinde olduğuna inanmalıdır. Demek istediğim, hiç kimse Malezyalı seçmenlerin popüler olmayan federal eski hükümete oy vermede başarılı olacağına inanmıyordu, ama tam da bunu yaptılar, değil mi? Büyük şeyler inançla başlar.

"Malezyalı futbol taraftarları ve özellikle Selangor taraftarları, hükümetin bize her konuda, özellikle de finansman konusunda yardım etmesini beklemek yerine, desteklediğimiz davalar için bir araya gelerek ve sendikalaşarak yeni siyasi iklimden faydalanmalıdır." diye çağırdı.

KOPSEL’in girişimi ülkedeki taraftarlara cüretkar, hatta çılgınca gelebilir, ancak taraftarları daha önce yapılmamış bir şeyi yapacak kadar cesur olan bir Malezya takımı varsa, bunun Selangor taraftarları olduğu söylenebilir.

Ne de olsa, bir zamanlar Malezya şampiyonları Johor Darul Ta’zim (JDT) sahibi Tunku İsmail Sultan İbrahim’den övgü aldılar ve 2015’te başarılarını şöyle tanımladılar: "efsanevi".

TARAFINDAN        ZULHILMI ZAINAL       Twitter’da takip edin

Malezya Profesyonel Futbolcular Derneği (PFAM) Cuma günü yaptığı açıklamada, komite üyelerinin bu yıl Selangor Üniversitesi’nde (UNISEL) örgün yüksek öğrenimlerine başlayacaklarını veya devam edeceklerini duyurdu.

Bir sosyal medya gönderisinde dernek, beşinin kurumda eğitim görmek için yer alan ilk üye grubu olduğunu ortaya koydu. Bunlar başkan yardımcısı Rezal Zambery Yahya, Ahmad Fauzi Saari, Felcra FC kaptanı Shahrom Abdul Kalam, Selangor defans oyuncusu Fairuz Aziz ve eski Malezyalı uluslararası Rudie Ramli.

Yeni BAE milli takım teknik direktörü Edgardo Bauza, Laos Çarşamba günü uluslararası bir hazırlık maçında 4-0’a gönderildiği için sorumlu ilk maçını kazandı. 

Ali Mabkhout iki gol atarken Ahmed Khalil ve Tariq Ahmed de maç cetvelinde yer alarak Malezya’daki Shah Alam Stadyumu’nda rahat bir galibiyet elde etti. 

Başlangıçta BAE’nin Lübnan’la oynaması gerekiyordu, ancak maçın iptal edilmesi gerektiğinde Laos devreye girdi. 

Bauza, görevine kesin bir galibiyetle başlamaktan hiç şüphesiz memnun olacaktır, ancak gerçek sınav, BAE’nin 13 Haziran’daki Dünya Kupası elemelerinde Tayland ile karşı karşıya gelmesiyle önümüzde.

Beyazlar, 2018 Dünya Kupası elemelerinin B Grubu’nda yedi maçta dokuz puanla dördüncü sırada yer alırken, Japonya ve Suudi Arabistan parça başına 16 puanla ilk sırada yer alıyor. 

Ancak BAE, Perşembe günü Suudi Arabistan’ı yenen 13 puanla Avustralya’yı üçüncü sırada yakalamaya odaklanmış olacak. 

Grubun ilk iki takımı Dünya Kupası’na katılmaya hak kazanırken, üçüncü olan takım kıtalar arası playoff biletini kazanmak için bir playoff maçında mücadele edecek.

Matematiksel olarak, BAE’nin hala bir şansı var, ancak kalan tüm fikstürlerini kazanmak zorunda kalacak, en azından söylemek gerekirse göz korkutucu bir görev.

Eleme kampanyasındaki son iki maçı Suudi Arabistan’a karşı olacak ve>

Hindistan’ın Çarşamba günü Kamboçya ile deplasmanda deplasmanda yapacağı hazırlık maçı için başlangıç ​​kadroları açıklandığında, birçoğunun ilgisini çekti. CK Vineeth, Sunil Chhetri, genç Daniel Lalhlimpuia ve Robin Singh ile kadroda dört forvet yer aldı. Doğal olarak, çoğu kişi Hindistan’dan, Blue Tigers’ın 41 basamak altında, dünyada 173. sırada yer alan düşük rakiplerine karşı bir hücum oyunu bekliyordu.

İlk yarıda ortaya çıkan şey, gerçekten de keskin pas, akıllı hareket ve hücum şevkinin bir göstergesiydi. Ancak beklendiği gibi ziyaretçilerden değil, son Uluslararası maçında Suudi Arabistan’ın elinde 7-2’lik bir dribbling olan ev sahibi takımdan. Hintli orta saha ilk 15 dakikada topu güçlükle gördü ve Kamboçya’nın kale önündeki savurganlığı skorların aynı seviyede kalmasındaki tek faktör oldu. 

Eugeneson Lyngdoh ve Rowllin Borges, aslında yeni bir sisteme ve yeni bir antrenöre adapte olan çevik ve hızlı Kamboçyalı oyunculara karşı denizden baktılar. Leonardo Vitorino’nun uyguladığı 3-4-3, oyuncularını çok iyi iltifat ediyor gibi görünüyordu ve çok zor, yavaş ve paslı görünen Hintli oyuncuların etrafından iyi pas verdiler. 

RAPOR: Kamboçya 2-3 Hindistan

Chan Vathanaka ve Thierry Chantha Bin ev sahibi takım için golü erken bulmalıydı, diğer taraftan Pritam Kotal’ın sağ kanattan yaptığı ortalar Kamboçya ceza sahasında birkaç sıkıntıya neden oldu, ancak sorun bu anların çok temkinli gelmesiydi. ilk yarıda. 

https://images.daznservices.com/di/library/GOAL/88/22/jeje-lalpekhlua-cambodia-india-2017_c4ml80v9o4or19xinp2mekdrj.jpg?t=-163546894&w=500&kalite=80

Constantine’in formda olmayan veya devam eden I-Lig’de pek yer almayan oyuncularla başlama kararı da paslı başlangıca katkıda bulundu. Arnab Mondal & Fulganco Cardozo bir süredir sakatlandı ve Eugeneson Lyngdoh ve CK Vineeth son zamanlarda oyunlarının zirvesinde değiller. Dahası, Rowllin Borges Doğu Bengal için düzenli bir başlangıç ​​yapmadı ve Mehtab Hossain The Red ve Golds için orta sahada ilk tercih oldu. Constantine, I-League’de göz dolduran bir formda olan Issac Vanlalsawma’yı bırakma kararından pişman olup olmadığı kimsenin tahmininde değil! 

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, CK Vineeth yarının ortasında çekildi ve Jackichand Singh geldi, ancak bu Hindistan’ın performansını gerçekten iyileştirmedi. Bu nedenle, Hindistan’ın açacağı şaşırtıcıydı ve Kamboçyalı koruyucu Um Sereyroth’tan bir uluyan nezaketle geldi ve Chhetri’yi üç metreden içeri girmeye bıraktı. Ancak ev sahibi takım, altı ve yedili Hint savunmasını ortaya çıkaran akıcı bir hareketle hemen eşitliği sağladı. Arnab Mondal ve Anas Edathodika iletişimlerinde sorun yaşarken, Kotal Prak Mony Udom tarafından kolayca fark ediliyordu. Sol arkada Fulganco Cardozo, Hindistan homurdanarak devre arasına girerken Vathanaka’ya çelme taktığında penaltıyı kabul etmeliydi. Hindistan milli futbol takımının bugünlerde sahaya çıkması düzenli değil. Ancak, Kamboçya’daki Phnom Penh’de yedi aydan uzun süredir oynanan ilk uluslararası hazırlık maçıyla, Blue Tigers taraftarları, sevgili takımlarının Blue’daki performansını ölçmek için dizüstü bilgisayarlarına ve bilgisayar ekranlarına hevesle baktılar. 

Söylemeye gerek yok, Hindistan’ın ev sahibi Kamboçya karşısındaki maçı hayal kırıklığına uğratmadı. Büyüleyici bir beraberlik, deplasman takımının 22 Mart Çarşamba günü onve Khmer tarafından yönetilen ülkenin Kouprey’s karşısında 3-2’lik bir galibiyetle alkışları kopardığını gördü. Sunil Chhetri, Jeje Lalpekhlua ve Sandesh Jhingan, Stephen Constantine’in adamları için gol atarken, Khuon Laboravy ve Chan Vanthanaka, Blues’un flaminghot cüretkar tarafının gollerini attı. 

Hint futbolunun sıkı bir şekilde destekleyici Twitterati’leri yürürlükteydi ve ayrıca maçtan çok önce, maç sırasında ve sonrasında inceleme modundaydı. İşte dün geceden en iyi tweet’lerin bir koleksiyonu. 

Memnuniyet Garantili ve Teslim Edildi – 

Milli takımımızı tebrik ederiz! İyi oynadın @chetrisunil11 @SandeshJhingan @jejefanai ve tebrikler koç @StephenConstan #CAMvIND

— Aaditya Thackeray (@AUTHackeray) 22 Mart 2017

Aferin @IndianFootball. İyi sonuç. @StephenConstan @fni #CAMvIND #Indianfootball oyunundan çok sayıda olumlu sonuç

— Jules Alberto (@jules_alberto) 22 Mart 2017

FT: CAM 2-3 IND 2. yarıda çok daha iyi bir performans ama arzulanan çok şey bırakıyor!! pic.twitter.com/5D9zIHrSKI

— futbol haberleri hindistan (@fni) 22 Mart 2017

Tebrikler @GurpreetGK! Kaptan olarak 2 Maç ve 2 galibiyet! #IndianFootball #CAMvIND #BackTheBlues #AsianDream @IndianFootball @fni

— Arpan Hariyani (@Arpan1746) 22 Mart 2017

.Hindistan, deplasmanda uluslararası bir hazırlık maçında Kamboçya’yı 3-2 yenerken @jejefanai 17. uluslararası üst düzey golünü attı. #CAMvIND #BackTheBlues pic.twitter.com/fdMnvs5YpB

– Chennaiyin FC (@ChennaiyinFC) 22 Mart 2017

Tüm Hindistan Futbol Federasyonu’nun (AIFF) Başkanı Praful Patel kesinlikle memnun bir taraftardı –

Bugünkü uluslararası hazırlık maçında Kamboçya’ya karşı kazandıkları etkileyici zafer için çocukları büyük tebrik ederim. https://t.co/b9Lp6nkTQV

– Praful Patel (@praful_patel) 22 Mart 2017

Memnun olmayanlar – Tabii ki, performansın skor çizgisi ve doğası, milli takımın taraftarlarından hiciv ve sazan için boşluk bıraktı.

#Indianfootball’da çok büyük adımlar ve büyük ilerleme. 2007’de Kamboçya’ya karşı 6-0’dan 3-2’lik kekeme bir galibiyete. #Uyuyanlar

— Kaustav Bera (@hopelessk) 22 Mart 2017

Hindistan, onlara doğru yeri gösterdiği için #Kamboçya liderliğini hak etmedi ve aferin. Artık her şey yolunda #CAMvIND

– Swapnaneel Parasar (@Swapyo) 22 Mart 2017

Vay. Hindistan yeni düşük savunma standartları belirliyor. Ve Kamboçya, gol atma standartlarını daha da düşük tutuyor. #CAMvsIND

— Mihir Vasavda (@mihirsv) 22 Mart 2017

Yetkililer için Şikayetler – 

@IndianFootball Biz sadece TV’de ISL’nin cazibesini istemiyoruz, ayrıca #IndianFootball’un büyümesini görmek istiyoruz, bu yüzden lütfen uluslararası yayın yapın.

— Kushal Vaskar Gautam (@iTsKVG19) 22 Mart 2017

@praful_patel cidden bu galibiyette kutlayacak bir şeyiniz yok. Maçı yayınlamak için inisiyatif bile almadı #WakeUpPraful

— Vijay sarathi (@VijaySarathiKVS) 22 Mart 2017

Analiz cephesinde kesinlikle eğlenceli bir beraberlik. Hindistan şimdi Myanmar’ı ele geçirecek ve Yangon’un Thuwanna YTC Stadyumu’ndaki elemelerini işaretleyecek.

Hindistan, Çarşamba gecesi Phnom Penh’de 2-3 kazanmak için meydan okuyan bir Kamboçya takımının zorlu bir mücadelesini aştı. Baş antrenör Stephen Constantine, Hindistan’ın 12 yıl aradan sonra ilk deplasmanda uluslararası hazırlık maçını kazanmasından sonra mutlu görünüyordu, ancak Blue Tigers’ın yavaş başlamasından etkilenmedi. Hindistan Çarşamba günü Phnom Penh’de Kamboçya’yı ele geçirdi ve karşılaşmadan önce baş antrenör Stephen Constantine, maça giden çeşitli yönler hakkında sorgulandı.

Hindistan’ın ilk 2019 AFC Asya Kupası elemelerini oynamak için önümüzdeki hafta Myanmar’ı ziyaret etmesi göz önüne alındığında, Kamboçya tarafına karşı dostluğun neden önemli olduğunu açıkça belirtti.

« Bizim için önemli bir dostluk. Bundan sonra Myanmar ile zor bir maçımız var. Kamboçya’ya gelmek, benzer koşullar, benzer hava koşulları demektir. Bizim için ilginç bir maç olacağını düşünüyorum. Kamboçya’nın yeni koçuna (Leonardo Vitorino) yarın çok da iyi şanslar dışında en iyi ve iyi şanslar diliyorum. Bu oyunu çok ciddiye alıyoruz ve elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Uluslararası dostluk maçı için rakip seçimini yinelemek zorunda kaldı ve bu seçimin Mavi Kaplanlar için nasıl da kolay olduğunu açıkladı.

“Kamboçya’yı oynamak için ilk görüşlerim, Myanmar’a çok yakın olması ve koşulların çok benzer olmasıydı. Onları yakın zamanda AFF Suzuki Cup’ta oynadılar, bu yüzden bizim için iyi bir deneyim olacak ve Myanmar’ın nasıl oynadığına yakın olacak. Kamboçya’nın yeni bir koçu olmasına ve bir şeyleri değiştirmeye çalışmasına rağmen, ancak asıl sebep bu » dedi.

Kamboçya vs Hindistan Önizleme: Stephen Constantine’in adamları bir galibiyetle sahaya geri dönmek istiyor